ساخت دوچرخه برقی بسیار سبک

ساخت دوچرخه برقی بسیار سبک 

شرکت دوچرخه‌سازی اسپشالایزد از دوچرخه برقی بسیار سبک‌وزنی رونمایی کرد که 40 درصد سبک‌تر از سایر دوچرخه‌های بازار است و ظرفیت پیمایش حدود 128 کیلومتر را در اختیار قرار می‌دهد.

شرکت اسپشالایزد (Specialized) از نسخه‌ی فوق‌سبکدوچرخه الکتریکی خود رونمایی کرد و ادعا می‌کند این ebike تقریبا 40 درصد سبک‌تر از سایر دوچرخه‌های بازار است.دوچرخه برقی Turbo Vado SL تا سرعت 45 کیلومتربرساعت را در حالت کمکی ارائه می‌دهد و دوچرخه‌سوار می‌تواند مسافت حدود 128 کیلومتر را با یک‌بار شارژ با آن طی کند.

Specialized ebike / دوچرخه برقی اسپشالایزد

آخرین دوچرخه‌ی اسپشالایزد در دو مدل استاندارد ارائه می‌شود و نسخه مجهزتر آن متعاقباً عرضه خواهد شد. گفته می‌شود که نسخه‌ی موتور میانی دارای توان اسمی و اوج 240 وات بدون آسیب یا گرمای بیش از حد و گشتاور تولیدی 35 نیوتن‌متر است و دستیار پدال آن تا سرعت 45 کیلومتربرساعت در آمریکا یا 25 کیلومتربرساعت در اروپا به دوچرخه‌سوار کمک می‌کند. گفته می‌شود که سه حالت دستیار پدال برای مشتریان در دسترس قرار می‌گیرد. باتری نصب‌شده در قاب دوچرخه با ظرفیت 320 وات‌ساعت می‌تواند ظرفیت پیمایش 128 کیلومتر را در اختیار قرار دهد؛ اگرچه باتری کمکی قابل تعویض (fully removable) نیز به‌عنوان آپشن وجود دارد که 64 کیلومتر دیگر بر ظرفیت پیمایش دوچرخه برقی اسپشالایزد می‌افزاید.

Specialized ebike / دوچرخه برقی اسپشالایزد

هنگامی که دستیار پدال غیرفعال شود یا شارژ باتری به پایان برسد، سیستم کلاچ موتور می‌تواند کاملا از پدال جدا شود؛ بنابراین دوچرخه‌سوار هنگام پدال زدن هیچ مقاومتی را در مقابل پایش احساس نمی‌کند.

Specialized ebike / دوچرخه برقی اسپشالایزد

هر دو مدل 4.0 و 5.0 با قاب آلومینیومی E5 و وزن کلی 14/9 کیلوگرم ساخته شده‌اند؛ هرچند دوچرخه الکتریکی جدید اسپشالایزد هنوز تاحدودی وزن بیشتری نسبت به دوچرخه‌ی آنجل دارد که ماه گذشته معرفی شد، اما هنوز هم بسیار سبک است. بنابراین فرد به‌راحتی می‌تواند دوچرخه را از پله‌ها بالا برده یا آن را از زمین بلند کند. همچنین این دوچرخه برقی از سیستم روشنایی در جلو و عقب بهره می‌برد.

Specialized ebike / دوچرخه برقی اسپشالایزد