اسکوبار فولد 2 یا گلکسی فولد سامسونگ با روکش طلایی؟

اسکوبار فولد 2 یا گلکسی فولد سامسونگ با روکش طلایی؟چندی پیش شرکت مرموز اسکوبار از نسخه جدید گوشی تاشو خود با نام Escobar Fold 2 با طراحی مشابه گلکسی فولد سامسونگ رونمایی کرد. این گوشی تاشو از همه نظر مشابه گلکسی فولد سامسونگ است، اما قیمت آن تنها 400 دلار است و که در مقایسه با قیمت 2000 دلاری گلکسی فولد کمی عجیب به نظر می‌رسد. حال به تازگی  یوتیوبر معروف مارکوس برونلی متوجه چند مورد جالب و مهم در خصوص این محصول شده است که در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت.

سال گذشته میلادی برادر بزرگ‌ترین قاچاقچی مواد مخدر دنیا از گوشی تاشو Escobar Fold 1 رونمایی کرد. نسخه اول گوشی تاشو اسکوبار شباهت بسیار زیادی به Escobar Fold داشت؛ حال نسخه دوم Royole FlexPai با طراحی مشابه گلکسی فولد سامسونگ معرفی شده است اما خبری از برچسب قیمت 2000 دلاری نیست و این گوشی با قیمت پایه 399 دلار به بازار عرضه خواهد شد.

عرضه گوشی تاشو اسکوبار فولد 2 با قیمت 399 دلار به هیچ وجه منطقی به نظر نمی‌رسد و بدون شک خانواده اسکوبار با عرضه این محصول اهداف خاصی را دنبال می‌کنند. گوشی اسکوبار فولد 2 از نظر ظاهری، کیفیت ساخت و قطعات داخلی هیچ تفاوتی با گلکسی فولد سامسونگ ندارد، اما اکثر رسانه‌ها در ابتدا تصور می‌کردند که این گوشی یک نسخه کلون سازی شده و کپی برداری شده از گلکسی فولد سامسونگ است، اما بررسی‌های کانال یوتیوب MKBHD مشخص کرد که اسکوبار فولد 2 دقیقاً همان گلکسی فولد سامسونگ است.

اخیراً یوتیوبر معروف مارکوس برونلی که با نام MKBHD شناخته می‌شود اقدام به بررسی گوشی تاشو اسکوبار فولد 2 کرده است. مارکوس برونلی با بررسی دقیق این محصول متوجه شده است که اسکوبار فولد 2 در واقع همان گلکسی فولد سامسونگ است و تنها تغییر اعمال شده توسط شرکت اسکوبار، نصب روکش طلایی با استفاده از چسب و اعمال یک تصویر پس زمینه با طرح پابلو اسکوبار بر روی این محصول است.

بله درست شنیدید، گوشی تاشو 400 دلاری اسکوبار فولد 2 در واقع همان گلکسی فولد 2000 دلاری سامسونگ است، اما دلایل این شرکت برای فروش این محصول با قیمت ارزان‌تر مشخص نیست. در این ویدئو مارکوس برونلی مدعی شده است که بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی کاربران، تا به امروز هیچ‌کدام از خریداران اسکوبار فولد 1 و 2 گوشی خود را تحویل نگرفته‌اند و این دو گوشی فقط برای یوتیوبرها و رسانه‌هایی که آن را خریداری کرده بودند ارسال شده است.

مارکوس برونلی در این ویدئو به خریداران اسکوبار فولد پیشنهاد می‌دهد که برای افزایش شانس دریافت محصول، در زمان خرید و ثبت اطلاعات هویتی خود را به عنوان یک یوتیوبر معروف یا فعال حوزه فناوری معرفی کنند، زیرا در غیر این صورت هیچ گوشی برای آن‌ها ارسال نخواهد شد. همچنین مارکوس برونلی اعلام کرد که در آذرماه نسخه اول اسکوبار فولد را سفارش داده است اما این گوشی هنوز به دست او نرسیده است.

نمایش ویدیو

اگر به کانال یوتیوبی شرکت اسکوبار مراجعه کنید دو ویدئو کوتاه از سلبریتی‌ها مشاهده خواهید کرد که در پیام ویدئویی کوتاهی گوشی اسکوبار فولد 2 را تبلیغ می‌کنند. به گفته مارکوس برونلی، تیم اسکوبار از پلتفرم Cameo برای تهیه این ویدئو‌ها استفاده کرده است. در این وب‌سایت، شما می‌توانید در ازای پرداخت مقداری پول، از سلبریتی‌ها بخواهید ویدیوی سفارشی مخصوص به شما را بسازند.

به احتمال بسیار زیاد این دو سلبریتی از نقشه شوم و کلاه‌برداری تیم اسکوبار بی‌خبر هستند و نمی‌دانند که ویدئو آن‌ها برای اهداف تبلیغاتی در یوتیوب مورد استفاده قرار گرفته است. با توجه به شواهد موجود شرکت اسکوبار فولد با تبلیغات و برچسب قیمت وسوسه انگیز از کاربران کلاه برداری کرده و پس از دریافت مبلغ محصول را برای کاربران ارسال نمی‌کند. بدون شک هیچ ارزانی بی دلیل نیست و در آینده نزدیک شاهد اخبار جنجالی بیشتری از کلاه‌برداری خاندان اسکوبار خواهیم بود.