طرح مفهومی جذاب ویندوز 20

طرح مفهومی جذاب ویندوز 20به تازگی یک طراح گرافیکی به نام Advan در کانال یوتیوب خود طرحی جذاب از ویندوز 20 را خلق کرده و به نمایش گذاشته که ایده‌های خلاقانه‌ای در آن نهفته است. درست است که ویندوز 20 وجود خارجی نداشته و برنامه مایکروسافت برای ادامه طراحی رابط کاربری ویندوز نیز همچنان ناشناخته است ولی با این حال ویندوز در آینده اگر شکلی مانند طرح حاضر به خود گیرد می‌تواند بسیار جذاب به نظر آید.

جلوی پرواز ذهن‌های خلاق را هیچ گاه نمی‌توان گرفت. در واقع برای اینکه شما طرحی جدید برای یک برنامه، ابزار، دستگاه و یا حتی سیستم‌عاملی در حد ویندوز داشته باشید، می‌توان تنها دست به قلم (شاید هم دست به موس) شد و طرح جدید را آفرید.

یک ماه پیش بود که Panos Panay، مدیر بخش محصول مایکروسافت طرحی جذاب را در حساب توئیتر خود به اشتراک گذاشت که در آن آینده ویندوز 10 و رابط کاربری آن در ویدئویی مفهومی به تصور کشیده شده بود.

در آن ویدئو ایده‌های جدیدی برای بخش‌های مختلف ویندوز از جمله نوار وظیفه، مرورگر فایل، بخش تنظیمات و سایر بخش‌ها نشان داده شده بود که با بازخوردهای مثبتی از سوی کاربران روبرو شد.

در ادامه این روند Advan سعی کرده پا را کمی فراتر بگذارد و طرح مفهومی خود را به نسخه‌ای جدید از ویندوز یعنی ویندوز 20 نسبت دهد.

در طرح Advan جذابیت‌های زیادی برای نسخه بعدی ویندوز به تصویر کشیده شده است. برای مثال او پیشنهاد کرده که نرم‌افزار مرورگر فایل نیز از Tabها استفاده کند تا بتوان به صورت متمرکزتری به مرور همزمان چندین مکان در حافظه پرداخت.

همچنین برای نوار وظیفه طرح‌های مختلفی پیشنهاد شده که حتی کاربر نیز می‌تواند بنا به درخواست و سلیقه خود، از بین طرح‌های مختلف، یکی را انتخاب کند. برای مثال آیکون برنامه‌ها در وسط نوار باشد و یا بتوان رنگ نوار را متناسب با حالت‌های مختلف، همراه با انیمیشن آن، تغییر داد. البته باید به این مورد اشاره کنیم که طرح ادوان در برخی زوایا شباهت بسیار زیادی به رابط کاربری فعلی و نسخه‌های قدیمی‌تر macOS و لینوکس اوبونتو دارد.

از دیگر بخش‌هایی که در این طرح به آنها توجه شده می‌توان به رابط کاربری بخش تنظیمات، بخش نوار اعلان، تصاویر زمینه پویا و ... اشاره کرد که بهتر است خود شما در ویدئویی که برای این طرح آماده شده آن‌ها را مشاهده کنید.