نسخه بعدی مجموعه Battlefield برای نسل آینده کنسولها عرضه خواهد شد

نسخه بعدی مجموعه Battlefield برای نسل آینده کنسولها عرضه خواهد شد به تازگی یکی از توسعه دهندگان مجموعه Battlefield اعلام کرده است که نسخه بعدی این بازی قرار است در سال 2021 و برای نسل آینده کنسولهای بازی وارد بازار شود.این خبر توسط توسعه دهنده DICE در ...

اپل و گوگل اولین دسترسی به API سیستم ردیابی کرونا را ارائه کردند

️اپل و گوگل اولین دسترسی به API سیستم ردیابی کرونا را ارائه کردندهمانطور که پیشبینی میشد، اپل و گوگل از برنامهنویسان برای همکاری در زمینه ردیابی ویروس کرونا استفاده خواهد کرد. این شرکتها اعلام کردند که اولین نسخه API سیستم ردیابی کرونا را در اختیار برنامهنویسان و تیمهای فنی سازمانهای بهداشتی قرار میدهند.

️اپل قفل گشایی آیفون با ماسک را آسانتر میکند

️اپل قفل گشایی آیفون با ماسک را آسانتر میکند اپل روز چهارشنبه نسخه بتای سیستم عامل iOS را برای توسعه دهندگان منتشر کرد که به کمک قابلیت جدید آن میتوان قفل آیفون را هنگام پوشیدن ماسک بدون نیاز به فیس آیدی باز کرد.در حال حاضر اگر کاربر ماسک به صورت زده باشد، برای آنلاک کردن آیفون از طریق فیس آیدی باید آن را از روی صورت خود بردارد.

️تکنولوژی VDSL چه تفاوتی با ADSL دارد؟

️تکنولوژی VDSL چه تفاوتی با ADSL دارد؟از یک سو وزارت ارتباطات اعلام میکند که میخواهد VDSL را به دست کاربران بیشتری در کشور برساند تا کاربران اینترنت خانگی هم بتوانند از فناوری جدیدتری بهرهمند شوند و از سوی دیگر شرکتهای مخابرات و شاتل مشغول به کار میشوند تا در تهران و قم این خدمت را به بخشی از مشترکان خود ارائه دهند؛ نوعی از فناوری که شاید امسال و شاید هم در سالهای پیش رو در اختیار کاربران ایرانی بیشتری قرار بگیرد.

زنده ماندن کرونا در چشم

️یافته جدید محققان: ویروس کرونا میتواند چندین روز در چشم زنده بمانددر این تحقیق به این موضوع اشاره شده که ویروس کرونا میتواند تا چندین روز در مایعات چشمی بیمار زنده بماند و احتمالا سطح آن به گونهای است که میتواند افراد دیگر را نیز آلوده کند. این موضوع باعث شده محققان به مردم توصیه کنند که به بهداشت دست خود اهمیت دهند و دست آلوده را به چشمان خود نزدیک نکنند.

ابداع ضد عفونی کننده بلند مدت کرونا

️ ابداع ضدعفونی کنندهای که تا 90 روز از سطوح در برابر ویروس کرونا محافظت میکنداین پوشش ضد میکروبی که «MAP-1» نام دارد، برای انواع سطوح از جمله شیشهای، فلزی، پلاستیکی، چرمی و پارچهای قابل استفاده است. به گفته محققان، ماندگاری این پوشش «به طور قابل توجهی» از ضدعفونی کنندههای الکی یا سفیدکنندهها که از عملکردشان با تبخیر شدن کاسته میشود، بیشتر است.

قابلیت SpO2 روی Huawei Watch GT2 میزان اکسیژن خون را اندازه میگیرد

️قابلیت SpO2 روی Huawei Watch GT2 میزان اکسیژن خون را اندازه میگیردهوآوی مدتی است که ساعتهای هوشمند Huawei Watch GT2 را معرفی و عرضه کرده است و به تازگی با بهروزرسانی نرمافزاری، ویژگی کاربردی اندازهگیری میزان اکسیژن خون را به این محصولات اضافه کرده است.خبرهای_تکنولوڑی_را_بخوانید_و_شگفت_زده_شوید

تاثیر منفی COVID-19 بر فروش جهانی تلفن همراه

تاثیر منفی COVID-19 بر فروش جهانی تلفن همراه اتفاقات زیادی در پس از این بیماری و همهگیری آن رخ داده است. از تعطیلی مراکز تحصیلی گرفته تا لغو شدن بزرگترین رویدادهای فناوری همگی تنها بخشی از تاثیرات این ویروس روی جهان هستند.اما به تازگی خبر جدیدی درباره فروش گوشیهای هوشمند به دست ما رسیده است. در هفتههای ابتدایی شیوع این بیماری، کارشناسان مربوطه فکر میکردند قرار نیست شاهد تغییر قابل توجهی در میزان فروش جهانی گوشیهای هوشمند باشیم، اما اکنون این عقیده تغییر کرده است.

رندر Oppo A92 قرارگیری L شکل دوربینهای آن را فاش کرد

رندر Oppo A92 قرارگیری L شکل دوربینهای آن را فاش کرددر هفتههای گذشته طراحی گوشی Oppo A92s چندین بار فاش شد. اکنون به نظر میرسد که شرکت سازنده در حال طراحی یک گوشی دیگری است که A92 نام دارد.نکتهای که توجه بسیاری را در طراحی این گوشی به خود جلب کرده اس ...

قوانین جدید Airbnb برای پاکسازی ویروس کرونا

قوانین جدید Airbnb برای پاکسازی ویروس کرونا از محلهای اقامتی برنامه اجاره محل اقامت موقت Airbnb در حال معرفی یک سیستم پاکسازی جدید برای اتاقهای خود است.این سرویس جدید قرار شده تا از اول ماه میاجرایی شود. برنامه پاکسازی مورد نظر به نحوی است که پلتفرم ...