پردازنده های رایزن با مادربرد های AMD4

پردازنده های رایزن 4000 احتمالا با مادربردهای AM4 سازگار خواهند بوداحتمالا پردازندههای مرکزی سری رایزن 4000 AMD که مبتنیبر معماری ذن 3 هستند با مادربردهای دارای چیپست مجهزبه سوکت AM4 نظیر X570 و X470 سازگار خواهند بود.

سلامت قلب و ریه از روی لباس توسط حسگر کنترلی

حسگر کنترل سلامت قلب و ریه از روی لباسپرفسور فرخ ایازی استاد دانشکده مهندسی برق و رایانه دانشکده فناوری جرجیا این حسگر را ابداع کرده و ابعاد آن کوچک تر از یک کفشدوزک است. این حسگر اگر وضعیت سلامت قلب و ریه ها را خطرناک تشخیص دهد، به کاربر هشدار می دهد تا وی برای کنترل وضعیت سلامتی به پزشک مراجعه کند.

ناسا به دنبال استخدام مرد عنکبوتی به عنوان فضانورد بود

️ ناسا به دنبال استخدام مرد عنکبوتی به عنوان فضانورد بودناسا در دورهای قصد داشت اسپایدرمن را به عنوان یک فضانورد استخدام کند. زندگی پیتر پارکر وقتی تغییر کرد که یک عنکبوت رادیواکتیوی در دوران نوجوانی او را نیش زد و از آن موقع به بعد، او با این مشکل رو به رو شد که چگونه زندگی معمولی خود را بچرخاند.

باگ امنیتی در توییتر

[اگر برای توییتر از فایرفاکس استفاده میکنید، اطلاعات خصوصی شما ممکن است در معرض دید باشند!]فایرفاکس یکی از مرورگرهایی است که بیشتر روی امنیت و حریم شخصی کاربرانش تمرکز کرده اما متاسفانه به تازگی کشف شده که اگر از موزیلا فایرفاکس برای دسترسی به توییتر ...

رزبری پای به کمک بیماران کووید-19 میآید؛ استفاده از بوردها برای ساخت ونتیلاتور

رزبری پای به کمک بیماران کووید-19 میآید؛ استفاده از بوردها برای ساخت ونتیلاتورکمپانی سازنده این قطعات برای پاسخ به افزایش تقاضای ونتیلاتور یا دستگاه تنفس مصنوعی قصد تولید 250 هزار بورد Pi Zero را دارد که با پردازنده تک هستهای یک گیگاهرتزی و 512 مگابایت رم ضعیف ترین مدل آنها محسوب میشود.بورد Pi Zero علی رغم سخت افزار ضعیف، توان کافی برای محاسبه و پردازش دستورات ساده ونتیلاتور را داشته و با قیمت 5 دلاری گزینهای ایدهآل برای تولیدکنندگان به شمار میرود.منبع:دیجیاتوکرونا پایتون

تلویزیون هوشمند با وای فای نسل ششم رونمایی شد

تلویزیون هوشمند با وای فای نسل ششم رونمایی شدشرکت هایسنس از تلویزیون هوشمند با استاندارد وای فای 6 رونمایی کرد که سرعت آن 2.7 برابر وای فای نسل 5 است.علاوه بر آن تلویزیون مذکور مجهز به دوربینی است که از ویدئو با کیفیت بالا پشتیبانی می کند و یک مربی ورزشی هوش مصنوعی و آینه AR HD Magic دارد.

لپ تاپ های جدید اچ پی همراه با نسل دهم پردازنده های Core اینتل معرفی شدند

ساعاتی پیش شرکت اچ پی از تازه ترین لپتاپ های خود برای خالقان محتوا رونمایی کرد. اچ پی زی بوک استودیو (ZBook Studio)، زی بوک کریت (HP ZBook Create) و انوی 15 جدیدترین اعضای اکوسیستم Create اچ پی هستند که در سال 2019 و طی رویداد Adobe MAX معرفی شد.ابتدا به معرفی مشخصات و امکانات مدل های...

مروری بر مرگبارترین سلاح های بیولوژیک تاریخ

سلاح های بیولوژیک برای اهداف مختلف از جمله از بین بردن تعداد زیادی انسان، اختلال در جوامع، آسیب وارد کردن به اقتصاد و به وجود آوردن مشکلات زیست محیطی به کار گرفته می شوند. مقابله با سلاح بیولوژیک بسیار مشکل است، چون عوامل بیماری زا به شکل کنترل نشده در محیط پخش شده و به سرعت به مناطق مختلف سرایت می کنند.